Zapraszamy do obejrzenia filmu edukacyjnego pt. „Ewakuacja szkoły”, który został zrealizowany przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy przy współpracy Komendy Stołecznej Policji, Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej, Straży Miejskiej oraz pogotowia ratunkowego Meditrans. Ćwiczenia z zakresu ewakuacji z reguły oparte są na mechanizmie pożaru. Celowo scenariusz filmu przedstawia inny wariant, związany ze znalezieniem niebezpiecznego pakunku, by uświadomić zarówno uczniom, jak i kadrze pedagogicznej, z jakimi sytuacjami mogą zetknąć się w dzisiejszym świecie. Film ma uświadomić młodym ludziom ich rolę w procesie rozpoznania zagrożeń, a także nauczyć, jak dbać o bezpieczeństwo własne, koleżanek i kolegów oraz całej szkoły, poprzez kształtowanie właściwych postaw i sposobów postępowania.

Bezpieczny wypoczynek – poradnik MEN dla rodziców i opiekunów

Ministerstwo Edukacji Narodowej zachęca do zapoznania się z „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku. Wybierając dla swojego dziecka formę letniego wypoczynku, należy zadbać przede wszystkim o sprawdzenie wiarygodności organizatora. MEN stworzyło publiczną bazę danych o wypoczynku, za pomocą której każdy rodzic może przekonać się, czy dany organizator zgłosił turnus do właściwego kuratorium oświaty na 21 dni przed terminem rozpoczęcia wyjazdu oraz na 14 dni w przypadku półkolonii i wypoczynku organizowanego za granicą. Więcej...