http://www.gimnazjum.telatyn.pl/fotki/oke.jpg


     


 

Aktualności 2017/2018

 

 

Życzymy wszystkim udanych wakacji.

Prosimy pamiętać, że bezpieczeństwo

jest najważniejsze. W zakładce

"Bezpieczeństwo" więcej informacji na

ten temat!

 

 

https://platforma.megamisja.pl/images/frontend/logo-login.png

 

Sprawozdanie

27.06.2018.

 

W roku szkolnym 2017/2018 dzieci z naszej szkoły brały udział w programie edukacyjnym fundacji Orange „MegaMisja”. Jest  to nieodpłatny ogólnopolski program edukacyjny dla szkół podstawowych. Aby się do niego zakwalifikować, musieliśmy wziąć udział w ogólnopolskim konkursie na 30 sekundowy filmik promujący szkołę. Wygraliśmy i rozpoczęliśmy naszą wirtualną przygodę.  

 

 

***

 

 

Zakończenie roku szkolnego

22.06.2018.

 

Pożegnaliśmy właśnie rok szkolny.  Akademia poprzedzająca uroczyste rozdanie nagród odbyła sie o godz. 9:00 w sali gimnastycznej.

 

***

 

 

 

20.06.2018.

 

 

Uroczyste zakończenie...

 

 

***

 

 

Święto Rodziny

01.06.2018.

 

 

Napisali o nas...

 

 

***

Święto Rodziny

30.05.2018.

 

W minioną sobotę obchodziliśmy kolejny już raz Święto Rodziny. W sielankowej atmosferze upłynęły nam te chwile, które zostały różnorakimi atrakcjami. Złożyły się na nie m.in. pokaz umiejętności instrumentalno-wokalnych oraz choreografia gimnastyczna.
W samo południe przedstawiciele szkoły karate wraz z uczniami, którzy w naszej placówce rozwijają umiejętności tej aktywności fizycznej.
Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia naszej uroczystości.

 

 

***

Święto Rodziny

25.05.2018.

 

Zaproszenie

 

 

***

 

 

Setna rocznica odzyskania niepodległości

22.05.2018.

 

Z racji przypadającej w tym roku setnej rocznicy odzyskania niepodległości, lubelska grupa "Rekonstrukto" zaprezentowała już dziś ciekawy pokaz żywej lekcji historii.

 

 

***

 

http://ryga.zpl.lv/wp-content/uploads/2017/04/konstytucja-3maja-v2.jpg

 

227. Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

27.04.2018.

 

Właśnie dziś odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia upamiętniająca 227. Rocznicę jednego z najwspanialszych wydarzeń w historii Polski...

 

 

***

 

 

"Dzień Ziemi"

24.04.2018.

 

W ramach uczestnictwa w tej  szlachetnej inicjatywie

 wybraliśmy się dziś do okolicznego lasu, aby posadzić drzewka. Pod czujnym okiem leśniczego wykonaliśmy nasze zadanie znakomicie. Po powrocie dzieci prezentowały swe prace w ramach konkursu, w którym trzeba było wykonać przydatny przedmiot ze zużytych materiałów .  Głosami jury pierwsze miejsce przypadło klasie VI oraz VII.

 

 

***

 

 

"XXXI Małopolski Festiwal Form Muzycznych i Tanecznych
"Talenty Małopolski 2018"

17.04.2018.

 

 

Nasza uczennica przebrnęła eliminacje i będzie reprezentować swoje umiejętności na II etapie w Zawoi. Serdecznie gratulujemy!

 

***

"Sprzątamy naszą gminę"

13.04.2018.

 

Nasza szkoła aktywnie włączyła się w kolejną już edycję akcji polegającej na propagowaniu czystej gminy. Dzieci wraz z nauczycielami wybrały sie w ustalone wcześniej miejsca, aby nie tyle posprzątać okolicę, ale przede wszystkim prowadzić działania proekologiczne, których jednym z przejawów było uczestnictwo w niniejszym wydarzeniu.

 

***

 

 

Wielkanoc w tradycji polskiej

28.03.2018.

 

W dniu dzisiejszym uczniowie klasy "0" odebrali dyplom wyróżnienia za konkurs plastyczny,  w którym liczyły się przede wszystkim umiejętności ukazania możliwości przestrzennych w dziele. Serdecznie gratulujemy.

 

***

 

 

Gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju BRD

21.03.2018.

 

Nasi uczniowie w tegorocznej edycji  Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, pokonując większe  szkoły, zajęli trzecie miejsce. Wykazali się tym samym nie tylko znajomością przepisów, ale również umiejętnością udzielania pierwszej pomocy. Niewiele nam brakło do zwycięzców. Ale spokojnie, pracujemy nad tym!

***

 

 

Powitanie wiosny

21.03.2018.

 

Dzisiaj powitaliśmy wiosnę. Co prawda na dworze jeszcze śnieg i mróz, ale to ponoć ostatnie tchnienie zimy. Miejmy nadzieję, że na dobre się rozkręci.

 

***

 

 

Kiermasz ozdób wielkanocnych

15.03.2018.

 

 

Zaproszenie

 

***

 

 

Warsztaty ozdób wielkanocnych

13.03.2018.

 

Dzisiaj to było dopiero fajnie. Odbyły sie bowiem w naszej szkole warsztaty, podczas których wykonywaliśmy pod czujnym okiem specjalistek kwiaty z bibuły i inne ozdoby nawiązujące do zbliżających się świąt.

***

 

 

Rekrutacja na rok 2018/2019 rozpoczęta!

12.03.2018.

 

 

Zapraszamy do zapoznania się z przepisami dotyczącymi rekrutacji na przyszły rok szkolny.

***

Gminne eliminacje Powiatowego Konkursu Recytatorskiego

08.03.2018.

 

XIX Konkurs Recytatorski już przeminął. Nasze uczennice, tradycyjnie już biorąc w nim udział, wykazały się nie tylko kulturą słowa i obyciem ze sceną, ale również uwrażliwieniem na piękno literatury polskiej i obcej. Aha! Dziewczyny zdobyły wyróżnienia. Gratulujemy!

 

***

Szkolne Kółko Sportowe

05.03.2018.

 

Nowe zajęcia sportowe!

 

***

 

https://platforma.megamisja.pl/images/frontend/logo-login.png

 

Plakat

05.03.2018.

 

 

Kampania społeczna skierowana przeciw porzucaniu w naszej miejscowości psów.

 

 

***

 

 

III Małopolski Konkurs Piosenki Niemieckojęzycznej „SUPERSTAR 2018”

12.02.2018.

 

 

Zuzia O. wzięła udział w eliminacjach do konkursu piosenki niemieckiej organizowanym przez jordanowski oddział Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego. Zuzia znalazła się wśród trzydziestu wykonawców, którzy będą mieli możliwość zaprezentować się w finałowym koncercie 8 czerwca 2018r. w Rabce. Będzie tam walczyć o tytuł oraz statuetkę SUPERSTAR 2018.

 

 

***

 

 

Oddział przedszkolny pracujący w okresie ferii

18.01.2018.

 

Dyrektor Szkoły Podstawowej przypomina o czasie pracy oddziału przedszkolnego w okresie ferii zimowych.

 

 

***

 

 

Bezpieczne ferie

10.02.2018.

 

Życzymy wszystkim cudownych i przede wszystkim bezpiecznych ferii! Poniżej prezentujemy stanowisko Kuratorium Oświaty dotyczące szeroko pojętego bezpieczeństwa dzieci.

 

 

***

 

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/a/ab/Mieczys%C5%82aw_Kar%C5%82owicz.PNG/157px-Mieczys%C5%82aw_Kar%C5%82owicz.PNG

 

Święto Patrona Szkoły

08.02.2018.

 

Dzisiaj przypada 47. rocznica nadania naszej szkole imienia M. Karłowicza. W związku z tym zebraliśmy się w jednej z klas, aby wpierw obejrzeć okolicznościową prezentacje, a następnie uczestniczyliśmy w Wielkim Teście Wiedzy, w którym do rozstrzygnięcia potrzebna była dogrywka.

 

 

***

 

 

Zabawa karnawałowa

07.02.2018.

 

Jak ten czas szybko mija! Tak niedawno zaczął się karnawał, a już zmierza ku końcowi . W związku z tym bawiliśmy się dzisiaj wspaniale i przede wszystkim w różnobarwnych strojach.

 

 

***

 

 

Spotkanie z wężami

06.02.2018.

 

Żywa lekcja przyrody nosząca powyższy tytuł zaprezentowała zebranym ciekawostki dotyczące gadów. Bezpośredni kontakt przybliżył nam wiele ciekawostek z życia tych jakże nielubianych gadów. Każdy miał możliwość obcowania z przedstawicielami i małych, i wielkich okazów.

 

 

 

***

 

 

Święto Patrona Szkoły

22.01.2018.

 

 

Zaproszenie

 

***

 

 

Dzień Babci, Dzień Dziadka

22.01.2018.

 

Są w ciągu roku takie chwile, które na długo zapadają w pamięć, powodując wzruszenie. Należy do nich niewątpliwie Dzień Babci i następujący po nim Dzień Dziadka. W związku z tym w naszej szkole zorganizowana została akademia poświęcona w/w uroczystości. Licznie przybyli goście szczelnie wypełnili arenę przedstawienia, na które złożyły się okolicznościowe scenki oraz piosenki podkreślające szacunek i miłość dla czcigodnych Seniorów.  Dzieciaki wzniosły się nie pierwszy już raz na wyżyny swych aktorskich umiejętności. Tym razem kanwą wydarzeń uczyniono baśń Makuszyńskiego o krawcu Niteczce, który został królem. Śmiechu było co niemiara, ale pojawił się też moment wzruszeń, kiedy wnuki wręczały gościom samodzielnie wykonane, podpowiedziane sercem, podarunki.   

 

 

***

 

 

"Babiogórska Szopka Regionalna", "DIE SCHWEIZ IN MEINEN AUGEN"

18.01.2018.

 

 

Nasz dorobek czołowych miejsc zajmowanych w konkursach znów się powiększył, tym razem o trofea zdobyte w zmaganiach plastycznych. Serdecznie gratulujemy!

 

***

 

 

Dzień Babci, Dzień Dziadka

15.01.2018.

 

 

Zaproszenie

 

***

 

 

Jasełka

09.01.2018.

 

 

Zgodnie z tradycją lat poprzednich młodzi aktorzy z naszej szkoły zaprezentowali niedawno lokalnej społeczności jasełka...

 

 

***

 

 

Kangur matematyczny

02.01.2018.

 

 

Można się już zapisywać do tegorocznej edycji niniejszego konkursu. Więcej szczegółów na plakacie oraz u P. Krzyściak.

 

***

 

 

Jasełka

01.01.2018.

 

 

Zaproszenie

 

 

***

 

 

Wigilia szkolna

22.12.2017.

 

Dzień wigilii był bardzo uroczysty. Dało sie odczuć powagę atmosfery i okolicznościowego nastroju...

 

 

***

 

 

Wizyta cyrku

18.12.2017.

 

 

Dzisiaj wpadł na chwilkę do nas łódzki cyrk. Aktorzy zaprezentowali wysoki kunszt artystyczny, m.in. poprzez pokazy gimnastyczne, żonglerkę, taniec ze zwierzętami czy magiczne sztuczki. publiczność biła gromkie brawa zwłaszcza dla uczniów, którzy odważyli sie pokazać na scenie i dać wciągnąć w wir rozrywki. Śmiechu było co niemiara.

 

 

***

 

 

Warsztaty tworzenia ikon

15.12.2017.

 

 

Na nieco ponad tydzień przed zbliżającymi sie Świętami Bożego Narodzenia  zostały zorganizowane u nas warsztaty związane z powstawaniem ikon.

 

 

***

 

 

Świąteczne paczki

14.12.2017.

 

Przedstawiciele naszej szkoły pobawili się dziś w świętego Mikołaja, ponieważ Samorząd po raz kolejny zorganizował akcję polegającą na przygotowaniu i roznoszeniu paczek świątecznych dla najbardziej potrzebujących. Przez blisko dwie godziny uczniowie odwiedzając często samotne osoby wnieśli w ich życie promyk radości. To przecież tak niewiele trzeba. Siedemnastu odwiedzonych może o tym przekonać nawet najbardziej opornego.

 

***

 

 

"Boże Narodzenie w obrazach"

14.12.2017.

 

 

"Boże Narodzenie w obrazach" to coroczna ekspozycja prac malarskich młodych artystów z terenów naszej gminny. Od zawsze uczniowie z SP Wieprzec biorą w niej udział, odnosząc ogromne sukcesy. Tak było i tym razem! Gratulujemy!!!

***

 

 

Wolontariat w naszej szkole

14.12.2017.

 

Wolontariat współcześnie postrzegany jest w kontekście „»fenomenu naszych czasów«, który jednocześnie wymaga stałego zainteresowania, promocji i pielęgnacji. Nieustanne dawanie cząstki siebie – własnego czasu, własnych sił, wiedzy i umiejętności na rzecz, w służbie innemu daje szansę na to, by życie było udane, a społeczeństwo złożone z ludzi aktywnych rozwijało się pomyślnie” – B. Kromolicka. My też działamy w w/w kierunku a świąteczne paczki są doskonałym tego przykładem.

 

***

 

 

"Choinka dla zwierzaka"

14.12.2017.

 

 

Ciekawe, kto pamięta, który to już raz ubraliśmy symboliczną "Choinkę dla zwierzaka"? Tym razem przysmaki typu marchew, burak, ziarno, słonecznik itp. czekają na milusińskich już od dzisiaj.

 

 

***

 

 

Teatrzyk profilaktyczny

12.12.2017.

Grupa teatralna "Rondo"  pod hasłem "Dzieci nie są z sieci" w bardzo ciekawy i atrakcyjny sposób zaprezentowała obecnie dosyć popularne zjawisko heitu rozlewającego się przede wszystkim po Internecie. Negacja, dyskryminacja i ponizanie są obecnie trendy. Trzeba o tym mówić!

***

 

 

Mikołajki szkolne

06.12.2017.

 

 

 

Dzisiaj był u nas św. Mikołaj...

***

Uwaga rodzice-ważna informacja

29.11.2017.

 

Zebranie

***

Gminny konkurs muzyczny klas I-III "Rodzina razem się trzyma"

29.11.2017.

 

Miło jest nam poinformować, że w tegorocznej edycji konkursu muzycznego nasi uczniowie, dzięki wytrwałości i pracowitości, zdobyli zaszczytne trzecie miejsce. "Wesoła Rodzinka" przedstawiła dwie piosenki- "Domowy rap" oraz "Twój dom" tańcząc z parasolami. Serdecznie gratulujemy!

 

***

Wycieczka do Bielska-Białej

24.11.2017.

 

Dziś dzieci 0-III pojechały na wycieczkę do bielskiego Studia Filmów Rysunkowych. Zwiedzając pomieszczenia oglądały, w jaki sposób scenariusz zostaje urzeczywistniony, a także podziwiały rekwizyty z tym związane. "Reksio", "Bolek i Lolek", "Kocidrapka" czy "Kuba i Śruba" już nie mają przed nami tajemnic! Ściana wspinaczkowa TOTEM również została spenetrowana.

 

***

Zabawa andrzejkowa

24.11.2017.

 

W przedostatnią środę listopada w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa przygotowana przez wychowawców we współpracy z dziećmi z poszczególnych klas. Punktualnie o godzinie 16:00 na szkolnej sali gimnastycznej uczniowie zebrali sie, aby jeszcze trochę poszaleć i rozerwać się w przeddzień zbliżającego się adwentu. Przykładami zabaw były m. in. tradycyjne "Kaczuszki" oraz wróżby, które być może się sprawdzą, ale czy tak się stanie, to czas pokaże.

 

***

Zabawa andrzejkowa

20.11.2017.

 

Zaproszenie

***

Światowy Dzień Rzucania Palenia

16.11.2017.

 

W ramach trzydziestej rocznicy wprowadzenia niniejszego wydarzenia dzieciaki z naszej szkoły brały udział w prelekcji dotyczącej zagrożeń związanych ze szkodliwością nikotyny. Prezentacja multimedialna przeprowadzona przez uczniów oraz okolicznościowe plakaty dopełniły całości omawianej treści.

 

***

Wieczornica patriotyczna

10.11.2017.

 

99. Rocznicę Odzyskania Niepodległości obchodziliśmy bardzo uroczyście...

 

***

Pokaz fizyczny grupy "Zaelektryzowani"

09.11.2017.

 

Lubelska grupa "Zaelektryzowani" pokazała nam fizykę z tej ciekawszej, praktycznej strony!

 

***

"Śniadanie daje moc"

09.11.2017.

 

W kolejnej już edycji programu "Śniadanie daje moc" uczniowie zaprezentowali swój kunszt kulinarny. Było bardzo smacznie i przede wszystkim zdrowo...

 

***

Wieczornica patriotyczna

04.11.2017.

 

Zaproszenie

 

***

"Barwy jesieni"

18.10.2017.

 

Ponad 50% uczniów naszej szkoły brało udział w tegorocznej edycji wernisażu. Wszystkie pracy były prześliczne!

 

***

Napisali o nas...

18.10.2017.

 

Artykuły o XIII Gminnym Biegu Papieskim!

 

 

***

XIII Gminny Bieg Papieski

18.10.2017.

 

Podobno trzynastka przynosi pecha...

 

***

Dzień Komisji Edukacji Narodowej, Ślubowanie Klasy I

13.10.2017.

 

Nie takie ślubowanie straszne, jak je malują...

 

***

Dzień Komisji Edukacji Narodowej, Ślubowanie Klasy I

09.10.2017.

 

Zaproszenie

 

***

XIII Gminny Bieg Papieski

03.10.2017.

 

Zaproszenie

 

***

Akademia nawiązująca do 78. Rocznicy

Września `39

26.09.2017.

 

Animacja wykorzystana na potrzeby Rocznicy Września.

 

 

***

Akademia nawiązująca do 78. Rocznicy

Września `39

26.09.2017.

 

Prezentacja multimedialna wykorzystana na potrzeby Rocznicy Września.

 

 

***

Akademia nawiązująca do 78. Rocznicy

Września `39

22.09.2017.

 

Dziś przez dosłownie moment przenieśliśmy się w czasie, aby rozpamiętywać dramatyczne chwile sprzed 78. lat...

 

***

IV edycja programu "Umiem pływać" rozpoczęta

14.09.2017.

 

Znów wspaniałe wyprawy na suski basen!

***

Uwaga rodzica-ważna informacja!

10.09.2017.

 

 

Termin pierwszego w tym roku szkolnym zebrania

***

Ministerialny kalendarz roku

szkolnego 2017/2018

04.09.2017.

 

Prezentujemy ministerialny kalendarz obowiązujący w bieżącym roku szkolnym.

***

Zajęcia karate- ciąg dalszy

04.09.2017.

 

Serdecznie zapraszamy na kontynuację zajęć z poprzedniego roku szkolnego...

***

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

28.08.2017.

 

Same dobre wiadomości!

 
Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    AKCEPTUJĘ